top of page

Klientai užduoda klausimus:

Ar šiaudiniuose namuose gyvena pelės ir kiti graužikai?

Pelės gyvena ir šiauduose ir akmens vatoje ir polistirole, jei yra ten pro kur įlysti ir susisukti lizdą. Tam, kad nebūtų pelių, turi būti viskas tinkamai užtinkuota ir apsaugota, nebūti jokių pralindimo angų. Kokybiškai užtinkavus šiaudus, pelės įlysti negalės, o kalkių tinko jos negraužia.

Ar šiaudiniai namai nesupelyja?

Šiaudai gali pelyti/pūti kaip ir bet kokia kita organinė medžiaga (pavyzdžiui, mediena), jei tam yra tinkamos sąlygos – t.y. perteklinė drėgmė ir šiluma. Jei namo stogas nėra kiauras, jei nesusidaro kondensatas sienose (jos tam ir kvėpuojančios, kad nebūtų kondensato), tai šiaudai nepus.

Kiek metų gali stovėti šiaudinis namas?

Jei stogas geras ir ant sienų nelyja vanduo, šiaudinis namas stovės ilgiau nei “vatinis” ar “polistirolinis”. Yra šiaudinių namų, kurie pastatyti prieš 200 metų ir dar stovi.

Ar šiaudinis namas šiltas?

Taip, šiaudinis namas yra šiltas. Šiaudų šiluminė varža yra panaši kaip akmens vatos, o šiaudinė siena paprastai būna 40 cm storio. Koeficientas lambda yra apie 0.08 W/mK. Taip pat pažymėtina, kad svarbu yra ne tik šiluminė varža, bet ir pastato sandarumas.

Ar šiaudiniame name yra specifinis kvapas?

Nutinkuotame šiaudiniame name nėra jokio specifinio kvapo.

Kuom šiaudinis namas geresnis už įprastinius namus?

Jis sveikesnis gyventojams, nei namas iš akmens vatos ar polistirolo. Taip pat draugiškesnis aplinkai – statant tokį namą yra sunaudojama mažiau iškastinės naftos ir dujų energijos (o tuo pačiu mažiau teršiama aplinka). Be to, šiaudai yra sudaryti iš anglies junginių, t.y. augalai augdami prijungė CO2 iš oro ir taip jo ore sumažėjo. O statant namą, jūs tą CO2 šiauduose “užrakinote” į pastato sienas.

Turite daugiau klausimų?

SUSISIEKITE SU MUMIS

Suteiksime visą dominančią informaciją apie arkinius namus, jų statybos ypatybes bei individualias galimybes.

Sugrįžti
bottom of page